Google.cz

www.google.cz

Vyhledávač Google.cz

Internetový vyhledávač Google.cz je jedním z nejpoužívanějších vyhledávačů světa a zná jej bezpochyby každý uživatel počítače. Možná i Vy patříte do skupiny těch, kdo mají www.google.cz nastaven jako výchozí vyhledávač. S pomocí tohoto online prostředku zvaného Google.cz lze vyhledávat libovolné výsledky.

Zajímají Vás Google Obrázky, textové informace nebo tipy na vhodné nákupy? Pro www.google.com to není žádný problém. Obvykle stačí jen necelá vteřina a získáte výsledky v řádu tisíců až milionů. Podle toho, co vyhledávači Google.com předhodíte.

Google vyhledávač funguje na základě propracovaného a důmyslného algoritmu. Řazení výsledků je realizováno na základě PageRanku, který je pojmenován podle svého zakladatele. Vyhledávač Google.cz díky kladení důrazu na vyhledávání frází předkládá doslova miliardy výsledků denně. A to velice přesných a přínosných. Portál www.google.cz je založen na maximální jednoduchosti, což bezpochyby hovoří v jeho prospěch. Jak už prozrazuje adresa Google.com, je znám a využíván po celém světě. Pojďme si ale Google vyhledávač představit se všemi jeho náležitostmi.

Historie Google.cz

Historie vyhledávače www.google.com se začala psát v roce 1997. Vyhledávač Google byl navržen dvěma studenty Stanfordské univerzity, jimiž byli Sergey Brin a Larry Page. Po něm je ostatně pojmenován algoritmus pro ohodnocování důležitosti stánek na www.google.cz zvaný PageRank. Úspěšnost www.google.cz na sebe nenechala moc dlouho čekat. Akciová společnost se současným sídlem v Mountain View v Silicon Valley neustále rostla. Díky tomu na sebe Google vyhledávač nabalil řadu dalších služeb, s nimiž Vás seznámíme v následujících řádcích. Vyhledávač Google.cz má dnes tržní hodnotu v řádu stovek miliard amerických dolarů. Mateřskou společností Google.com je Alphabet Inc.

Pojďme se ale na www.google.cz podívat pod drobnohledem a přesuňme se z minulosti do současnosti. Prozkoumejte s námi Google vyhledávač od A až do Z.

Google Translator v mnoha jazycích

Google Translator neboli Překladač Google. Mnohdy na něj narazíte i pod obráceným názvem Google Překladač. To je jedna z významných, a hlavně bezplatných služeb Google.cz sloužící pro překlad. Spuštěna byla v roce 2006 a o dva roky později překladač vět Google obsahoval také češtinu. Naprosto jednoduché online řešení Google.com. S pomocí něho provádí překlady přes půl miliardy lidí denně. A to je další prvenství pro www.google.com. Podporováno je přes stovku cizích jazyků. Je pravdou, že www.google.com se díky této službě stal hodnotným pomocníkem mnohých z nás.

S pomocí Google Translate můžete překládat nejenom vložený text, ale rovnou celé dokumenty. Google.cz v tomto směru podporuje formáty jako .doc, .pdf, .rtf, .xls a mnohé další. Google překladač nabízí i automatické rozpoznávání jazyka. Takže když využíváte www.google.cz, nemusíte znát konkrétní jazyk. Vše bude přeloženo za Vás.

Google Mapy pro snazší orientaci

Google.com obsahuje řadu přínosných online aplikací. Jednou z nich jsou také Google Mapy. V anglickém jazyce označované jako Google Maps. S pomocí nich Vám www.google.cz najde cestu kdekoliv na světě. Jednoduché vyhledávání, jemuž na druhou stranu nechybí spousta praktického. Mapy www.google.com navigují mezi více cíli, zobrazí terén na mapě nebo reálné fotografie místa díky Street View. Mapy Google.com jsou praktickým pomocníkem ve veřejné dopravě a umí zobrazovat i situaci v provozu. Kromě klasické přehledové mapy na Google.cz je možné zobrazit pohled se satelitním snímkem. A to je jenom malá ochutnávka toho, co Google Maps od Google.com dokáží.

V kombinaci s Google Mapy lze zmínit i Google Earth, což je virtuální glóbus. Ten se objevil v roce 2004 a www.google.cz jej zakoupil od vývojářů Keyhole. Jde o podrobný satelitní snímek obohacující mapové služby Google.cz. K vidění jsou 3D modely větších měst. V roce 2017 www.google.com přišel s verzí, která běží v prohlížeči bez nutnosti instalovat jakoukoliv aplikaci.

www.google.com
www.google.com vyhledávač

Správce pošty Google Mail

Google Mail je další z populárních služeb společnosti Google. V tomto případě Google.com přichází s bezplatným emailovým klientem dostupným online. Google Gmail umožňuje stahovat poštu prostřednictvím protokolů POP3 a IMAP. Pokud máte účet na www.google.cz, pak s největší pravděpodobností využijete i přidružených služeb. Mezi ně patří například Google Disk. Ten umožňuje ukládat soubory na cloudové uložiště. Na www.google.com budete mít k dispozici celkem 15 GB volného místa zdarma. Google.cz pochopitelně nabízí i další prostor za peníze. Od této společnosti ale můžete získat i daleko více než jenom email. Google předkládá i jiné služby.

Typickým příkladem jsou Google Fotky. Ve své podstatě je vše propojeno i s Google Diskem. Fotky od Google.cz však přichází s přehledným zobrazením fotografií, tříděním a pokročilým vyhledáváním. Na www.google.com si můžete vytvářet nejrůznější alba a fotoknihy. Výjimkou není ani sdílení fotografií s jinými lidmi. Ideálně také prostřednictvím služeb www.google.cz.

Google Play a jiné služby

Google.cz toho svým zákazníkům přináší opravdu hodně. Je to například Google Play, což je online distribuční služba s aplikacemi a hrami pro mobilní systém Android. A nutno podotknout, že Google.com je v tomto směru velkou zásobárnou. Na adrese www.google.com si můžete najít i jiné přínosné služby této společnosti. Je to například Google Classroom. Bezplatná učebna pro studenty, ale i neziskové organizace. Právě tímto projektem Google.cz přispěl k lepší komunikaci, vzdělávání, tvorbě kurzů, úkolů a přidružených věcí. Když na klávesnici naťukáte www.google.cz, můžete se o tom přesvědčit sami. A víte, co dalšího pro Vás www.google.com přináší?

Je to speciální vyhledávač Google Scholar, který indexuje plné texty a metadata z odborné literatury. Tak povyšuje www.google.cz na lepší úroveň. Jeho první beta verze byla spuštěna v roce 2004. Google díky tomu pokryl diplomové práce, technické zprávy, knihy, časopisy a jiné materiály. I kvůli tomu je Google vyhledávač špičkou ve svém oboru. Mezi další služby provozované společností Google je například YouTube.com.

google.cz
google.cz vyhledávač

Internetový prohlížeč Google Chrome

Při procházení www.google.cz můžete velice rychle zjistit, že společnost Google má také svůj vlastní prohlížeč. Jmenuje se Google Chrome. Jeho první oficiální verze vyšla v roce 2008. Google.com do něj vkládal velké naděje, což se záhy vyplatilo. S vývojem dalších verzí Google.cz, respektive jeho prohlížeč Chrome ovládl trh. Nainstalován je na více, jak 60 % počítačů a mobilních zařízení po celém světě. Podle Google.com budou tato čísla jenom stoupat. Ke stažení prohlížeče je možné využít Google Chrome download. Právě pod tímto odkazem www.google.cz nabízí jeho aktuální verzi.

Google Chrome od Google.cz cílí na vysokou míru zabezpečení. Blokuje malware a umožňuje instalovat pluginy. Prostřednictvím vyhledávače www.google.cz jich můžete nalézt více než dost. Google.cz do svého prohlížeče přidal i různá rozšíření a experimentální funkce. Prohlížeč od www.google.com je v tomto směru všestranný. Pokud jej využíváte na více zařízeních a přes www.google.cz se připojíte ke svému účtu, máte možnost synchronizovat záložky, historii a ostatní věci. Díky tomu lze využívat www.google.cz doslova naplno.

Google.cz s překlepy

Závěr článku o www.google.cz pojďme věnovat jedné zvláštní věci. A tou jsou překlepy cílené na google.com, s nimiž se vyhledávač Google objevuje. Spousta lidí říká výraz gůgl. Výjimkou není ani zkráceně gugl. To je sice správně z pohledu výslovnosti, ale nikoliv z hlediska psaní. To se týká i pojmu gugel. Někteří uživatelé se nebojí říkat ani gugle. Ne všechno z uvedených příkladů je správně. Asi tou nejlepší výslovností je gůgl. Akceptovat by se dal také gugl. Vše ostatní už jsou zkomoleniny.

Pozor si dávejte také na to, jak www.google.cz píšete. Ničím neobvyklým nejsou chyby jako gogle. Dále to může být gogl. A poměrně úsměvným pojmem je gogel. To ovšem není správně. Každý se na klávesnici sice někdy překlikne a napíše googl. Popřípadě gogle jenom s jedním „o“. Tak to ale být nemá. A to ani v podání výrazu googel. Tyto zlozvyky se jednoduše odnaučte, i když po napsání gogle docílíte požadovaného výsledku. To samé platí pro slovo gogl. Prohlížeč Vám vždy najde ten správný vyhledávač Google. Ale je lepší učit se vhodným návykům a místo gogel psát zkrátka Google. Kdyby všichni psali špatně gugel a podobné zkomoleniny, jak by to vypadalo? Třeba nějak takto…

Gogle gogl gogel gugel gůgl googel gogle gugel gugle
Nejčastější překlepy: Gogle, gogl, gogel, gugel gůgl, googel, gogle, gugel, gugle

„Nejpoužívanějším prohlížečem světa je googl. Vyhledávač googel využívají miliardy lidí po celém světě. Novodobý gugle Vám přináší spoustu online aplikací a služeb navíc. Gugl je pochopitelně zdarma. Slavný gogle vytvořili Larry Page a Sergey Brin. Gogl je v provozu od roku 1997. Od té doby gogel vyrostl do obřích rozměrů. Gugel užijete na všechno.“

Jak můžete vidět, překlepy gůgl a mnohé další nevypadají moc dobře. Zapomeňte na googl a naučte se psát název tohoto vyhledávače správně. Není to googel ani nic jiného. Pokud chcete získat ty nejlepší výsledky vyhledávání, používejte místo gugle spíše Google. Uvidíte, že si www.google.cz ihned zamilujete a práci na internetu si bez něj v budoucnu už nedokážete představit.