Vyhledávač Bing.com od Microsoftu

MSN Search a Google se narodili téměř současně. Microsoft založil MSN Search ve třetím čtvrtletí roku 1998. Výsledky hledání jsou všechny od Inktomi (Inktomi). Společnost Google se právě zaregistrovala a právě získala svou první investici do rizikového kapitálu. V té době byl MSN Search pouze neformálním projektem a myšlenku inicioval Rohit Wad z oddělení Office. Zajímavé je, že vynálezce bzip2, Michael Burrows (anglicky: Michael Burrows), je také jedním z velmi raných technických páteř MSN Search. Začátkem roku 1999 spustilo MSN Search novou verzi, která smíchala výsledky vyhledávání Looksmart (English: Looksmart) a Inktomi. Od té doby, s výjimkou krátkého časového období v roce 1999, používal výsledky vyhledávání AltaVista, MSN Search byl na základě tohoto principu vyhledáván. V roce 2003 Microsoft obnovil smlouvu o technických službách se společností Inktomi, ale předtím společnost Yahoo oznámila, že se chystá koupit společnost Inktomi, ale transakce nebyla dokončena. Následně společnost Yahoo získala AltaVista. V určitém okamžiku společnost Microsoft začala budovat vlastní prolézací moduly a indexy, místo aby pouze upravovala a integrovala výsledky jako dříve. Aktualizace začala externí testování v listopadu 2004 a testování skončilo v únoru 2005 následujícího roku. V té chvíli však vyhledávání obrázků MSN Search stále podporoval vyhledávací stroj třetích stran Picsearch. MSN Search také začal poskytovat své výsledky vyhledávání dalším portálům vyhledávacích strojů, aby lépe konkuroval na trhu.

Jak to bylo s Windows Live Search?

Dne 8. března 2006 byla spuštěna první veřejná beta verze Windows Live Search, 11. září téhož roku Windows Live Search oficiálně nahradilo MSN Search. Nový vyhledávač začal používat kartu vyhledávání se sedmi sekcemi: web, zprávy, obrázky, hudba, desktop, místní a Encarta.

Při nahrazování MSN Search za Windows Live MSN Search již společnost Microsoft nepoužívá Picsearch jako svého poskytovatele služeb vyhledávání obrázků a začala používat vlastní službu vyhledávání obrázků. Služba je řízena vlastním algoritmem interního vyhledávání obrázků.

Domovská stránka Live Search. Když Microsoft vytvořil Bingovu domovskou stránku, pomohlo to.
Dne 21. března 2007 společnost Microsoft oznámila, že oddělila svou vyhledávací službu od Windows Live a přejmenovala ji na Live Search. Live Search je integrováno do Live Search a reklamní platformy spravované Satya Nadella. Kromě toho je Microsoft adCenter (anglicky: Microsoft_adCenter) také sloučeno s Live Search.

Pod značkou Live Search byla dokončena řada reorganizací a integrací vyhledávací služby společnosti Microsoft. Dne 23. května 2008 společnost Microsoft oznámila, že zastaví služby Live Search Books (English: Live_Search_Books) a Live Search Academic (English: Live_Search_Academic), a všechny výsledky akademického výzkumu a knih bude integrována do běžného vyhledávání. Obchodní plán (anglicky: Program vydavatelství Live Search Books Publisher Program) také oznámil uzavření. Brzy poté se 31. července 2008 zastavil provoz Windows Live Expo (anglicky: Windows_Live_Expo). Makra Live Search, služba, která uživatelům umožňuje vytvářet vlastní vyhledávací nástroje nebo používat vlastní vyhledávače vytvořené jinými uživateli, brzy zastaví také služby. 15. května 2009 bude služba Live Product Upload (English: Live_Product_Upload) - služba, která umožňuje obchodníkům nahrávat informace o produktech do produktů Live Search Products (English: Live_Search_Products) uzavřených ve stejný den. 18. února 2009 byla služba Live Search QnA přejmenována na MSN QnA, 21. května téhož roku QnA ukončila službu. Toto je také poslední kolo úprav Live Search společností Microsoft během tohoto období.

Třetí logo společnosti Bing, které se používá od roku 2016 a pokračuje dodnes
Microsoft si uvědomil, že dokud slovo „Live“ zůstane v názvu, budou s jeho službami problémy. Za účelem vytvoření nové identity pro vyhledávací službu společnosti Microsoft bylo Live Search nahrazeno Bingem dne 3. června 2009. Slovo Bing bylo vybráno skupinou vydání a etymologie pochází od Richarda Binga, kardiologa. Microsoft věří, že název není jen krátký, ale lze jej snadno napsat i zapamatovat Microsoft také doufá, že jej zapíše do adresy URL své vyhledávací služby. Toto slovo lidem připomíná zvuk, který vydávají, když „objevují nové věci a vytvářejí si mysl“. Microsoft hledal nejlepší jména nových vyhledávačů pomocí poradenské společnosti Interbrand (anglicky: Interbrand).

Slovo je také velmi podobné „bingo“, které se používá k označení toho, že něco a něco bylo nalezeno nebo realizováno, stejně jako vítězství při hraní Bingo. Microsoft marketingový stratég společnosti Microsoft David Webster zpočátku chtěl změnit své jméno na Bang, ale nakonec z podobných důvodů - snadné hláskování, slabika, snadno zapamatovatelná - souhlasil s přejmenováním Live Search na Bing. Slovo Bang se nakonec nepodařilo stát se novým názvem pro vyhledávací službu Microsoftu, protože nemohlo být správně použito jako sloveso v kontextu internetového vyhledávání. Webster jednou provedl toto hodnocení: „Ach,„ bouchl jsem to “(bouchl jsem to) je velmi odlišný od„ binged it “.

Publikováno: 18. 04. 2020

Kategorie: Technologie

Autor: info@mbusiness.cz